El mercat esportiu de fitxatges del Baix Vallès

Fem seguiment de les incorporacions, les renovacions i les baixes dels clubs baixvallesans

Esports

El mercat esportiu de fitxatges del Baix Vallès
El mercat esportiu de fitxatges del Baix Vallès

Actualitzem setmanalment els fitxatges, les renovacions i les baixes dels equips esportius del Baix Vallès amb el mercat esportiu. Fem seguiment dels equips del futbol, el bàsquet, el futbol sala, l'handbol i l'hoquei. Si algun club baixvallesà vol informar-nos, pot enviar un correu electrònic a [email protected].   

Consulta el mercat de fitxatges del Baix Vallès, actualitzat el dilluns, 29 de juny, a les 11 hores. 

FUTBOL

CF Mollet UE
Altes: David Parra (entrenador, sense equip), Víctor Vilarrasa (CF Parets), Jordi Vallcorba (CF Parets), Sergio Jiménez (CF Parets), Sergio Sánchez (CF Parets), Ramón Suárez (San Cristobal), Alexis Garcia, Walter Fernández (Manresa), David Morales (Les Franqueses), Edgar Velasco (Fundació Grama), Bilal Azejel (Ripollet), Arnau Fortuny (EC Granollers), David Sánchez (Manresa) i Xavi Múrcia (CP San Cristóbal). 

Renovacions: Pol Flores, David Castro, Guillem Ruiz, Sergi Llavaneres, Adrià Bassols, David García Negro, Joshua Romero, Martí Garcia, José González, 

Baixes: Cadmo, Víctor, Miguel, Brian Quijada (CF Ripollet), Chipi, Arnau, Paitu, Miraash (CF Parets), Jordi Sola, Pedro Lino (Molletense) 

Notícies:
El CF Mollet UE enllesteix la plantilla de David Parra
El CF Mollet UE fitxa el golejador David Sánchez
Arnau Fortuny torna al CF Mollet UE
El CF Mollet UE anuncia Walter Fernández com un dels fitxatges estrella
El CF Mollet UE es reforça amb jugadors del CF Parets
David Parra, nou entrenador del CF Mollet UE

CF Parets
Altes:
Ramón Miró (Europa B), Dani Pérez (Guineueta), Manel Molina (juvenil Cerdanyola), Álex Cañadilla (Caldes de Montbui), Joel Villanueva (juvenil CF Parets), Moussa Baldeh (juvenil CF Parets), Albert Hurtado (juvenil CF Parets), Enric Vega (Sant Quirze), Miraash (CF Mollet UE), Gerard Muñoz (CF Parets B), Bernat Mesa (Sant Joan Montcada), Aitor Angulo (Vic), Xavier Sánchez (Guineueta), Álex Martín (CF Parets B), Sergi Salvador (Cerdanyola), Álex Soler (Manlleu), 

Renovacions: Miquel Muñoz (entrenador), Óscar Reche, Marc Pluvins, Rubén López, Pol Montpart, Pol Collado, Moussa Diallo, Marc Gràcia, Litus Ferrer, Álex Escobar, Denys Baturo, 

Baixes: Víctor Vilarrasa (CF Mollet UE), Jordi Vallcorba (CF Mollet UE), Sergio Jiménez (CF Mollet UE), Sergio Sánchez (CF Mollet UE), Dani Torrecillas (Molletense)

Notícies:
Del CF Parets al CF Mollet UE 
Primers fitxatges del CF Parets
L'entrenador Miquel Muñoz renova

UE Molletense
Altes: Pedro Lino (CF Mollet UE) Dani Torrecillas (CF Parets), Víctor Gago (Unificació Santa Perpètua), Arnau Molist (Lourdes), Edgar (juvenil), Amadou (juvenil), Fayssal (juvenil), Isnael Quiñones (CF Ripollet), Xavi Martí (Rubí), Raúl Abad (Gramanet), Cristian Becerra (Gramanet). 

Renovacions: Antonio Filgaira (entrenador), David Gómez, Daniel Quesada, Pedro Auñón, Pau Sepúlveda,Sergio Alfaro, Víctor Silvestre,  Víctor Ruiz, David Cordón, Eric Paratore, Armando Irigoyen, Pedro Auñón, 

Notícies:
La Molletense reforça el migcamp i la defensa

Primers fitxatges de la Molletense
Antonio Filgaira renova amb la Molletense i complirà la seva dotzena temporada al club

CF Montornés Norte
Altes:
Natxo Abad (futbol sala Vilamajor), Sergio Crisolino (Corró d'Amunt), Jordi Rosua (sense equip), Marcos Román (la Batllòria). 

Renovacions: Ángel Cobo (entrenador). Aitor Rodríguez, Eric Rocamora, Pol Antonio, Juan Miguel Cobo, Óscar Venegas, Carlos Rodríguez, Juan Carlos Pereira, Ángel Espejo, Diego Segura, Alejandro Soto, Cristian Vega, Adrián Luna, Óscar González, Luis López, Ruben Rodríguez, Samuel Ortiz, Juan Pérez i Adrian Gómez.   

Baixes: Gerard Aranda, Luis Pérez,  Lázaro Mesana (CF Martorelles), Jesús Hidalgo i Mbaye Diane. 

Notícies:
Natxo Abad, l'home gol pel Montornés Norte
Ángel Cobo, un entrenador veterà amb 28 anys


CF Martorelles
Altes:
Lázaro Mesana (Montornés Norte), Carlos Adán (La Torreta), Kevin Castro (Atlètic del Vallès) i Izan (lesionat).

Renovacions: Jonathan Almeda (entrenador), Alfons Molist, Juan García, Oriol Corona, Sergio Expósito, Marc Cutillas, Gerard Font, Adrià Escribano, Albert Meroño,  Sergi Caralt, Kevin Santiago, Éric Contreras, Ferran González, Marc Tabla, Txema Múrcia i Dani Martinez. 

Notícies:
Es defineix el CF Martorelles 2020-2021
 

BÀSQUET

Recanvis Gaudí Mollet
Altes: Sergi Tell (JAC Sants), Albert Serra (Sant Adrià) i Óscar Amo (Sant Adrià). 

Renovacions: Josep Maria Marsà (entrenador), Marc Rabassó, Marc Pagès, Toni Figuerola,  Imanol Martínez, Ángel Soto, David Ponsa i Javi Rodríguez.

Baixes: Santi Serrataco (Lliçà d'Amunt)

Notícies:
El Recanvis Gaudí Mollet completa la plantilla amb tres fitxatges i set renovacions
Josep Maria Marsà, renovat amb el Recanvis Gaudí Mollet

Escola Sant Gervasi
Fitxatges: Alberto Reyes (Sant Adrià) i Ivan Costa. 

Renovacions: Jordi Grau (entrenador), José Coego, David Montes, David Corella, Arnau Miquel i Àlex Martín. 

Notícies:
El Sant Gervasi renova José Coego, màxim anotador de Copa Catalunya
Alberto Reyes, experiència d'EBA pel Sant Gervasi

Recanvis Gaudí Mollet B
Altes:
Àlex Coma (entrenador), Josep Maria Marsà (entrenador), Arturo Monltalvo (base) i Izan Cordobilla (base).

Renovacions: Adrià Martinez, Adrià Nuez, Carlos Lorente, Guillem Bello, Guillem Vives, Jonny Seidi, Jaume Solans i Jaume Viñallonga,

Notícies:
Josep Maria Marsà i Àlex Coma, tàndem d'entrenadors pel Recanvis Gaudí Mollet B

CB Parets
Altes:
Marc Herrera (Sant Quirze), Xavi Manzano (CB Ripollet), Fernando Blanco (CB Vila Montornès).

Renovacions: Pedro Argachal (entrenador, Luis Santos, Carles Martí, Aleix Tarifa i Alejandro Gómez. 

Notícies:
Fernando Blanco, tercer fitxatge del Club Bàsquet Parets
Primers fitxatges del CB Parets 

Escola Sant Gervasi femení
Renovacions: Anna Robert, Ona Fuentes, Júlia Gómez, 

CB Parets femení
Renovacions: Paula Carretero, Judit Zamorano, Ana Porras i Naiara Raigón.

 

FUTBOL SALA

CD la Concòrdia
Fitxatges:
 Paula Hita (sense equip), Laura Botifoll (AECS L'Hospitalet) i Mónica Utrilla (CF Martorelles). 

Renovacions: Javi Ruiz (entrenador, Paula Jiménez, Sonia Blanco, Paula Pérez, Leyre Granero, Mercè Portabella, Elida Tortosa, Júlia Sanz, Naiara Moreno i Sandra Navarro.  

Notícies:
El CD la Concòrdia es reforça amb tres incorporacions
Javier Ruiz, renovat amb la Concòrdia

FS Parets
Fitxatges:
 Víctor Amores, Javi Jové, Óscar Bello, Fran Fuentes, Martí Rodríguez.  

Renovacions: José Manuel Ibáñez (entrenador), Juan Cid, David Jiménez, Israel Martín, David Rodado, Joaquim Doñate, Ivan Martín, Raul Fuentes. 

Notícies: 
José Manuel Ibañez segueix en el FS Parets

Spoting Montmeló
Renovacions: Juanjo Montero (entrenador)

Notícies:
Juanjo Montero, nou tècnic de l'Sporting Montmeló

HANDBOL

CH Parets
Fitxatges: Manolo (Canvelles), Sergio Rodríguez (BM Granollers C), Raúl Ontanilles (Vallag), Sergi Galán (Ripollet), Adrià Rabadán (Joventut Handbol la Llagosta), Unai, Izan Forner (juvenil), Jesús Abanades (juvenil), Joan Antoni Munuera (juvenil) i Gerard Martin (juvenil).

Notícies:
L'Handbol Parets incorpora sis nous jugadors i quatre juvenils
Nacho Pérez segueix a la banqueta

Hoquei patins

Mollet HC
Renovacions: Paco González (entrenador)

Notícies:
Paco González segueix al Mollet HC

 

Edicions locals